מאמרים נוספים

 התיאטרון הקהילתי באזור

 

באזור פועל במרץ רב תיאטרון קהילתי. בתיאטרון הקהילתי פועלות שלוש קבוצות, האחת למבוגרים ושתים נוספות לילדים. כל קבוצה מעלה הצגה משלה בסוף השנה. ובעתיד? קבוצות רבות ונוספות יפתחו!

 

התיאטרון הקהילתי באזור גדל ומתרחב! אם שואלים אותי, בעוד כמה שנים מהיום, (וממש לא הרבה...) אף אחד לא יזכור איך אזור הייתה קודם- ללא תאטרון קהילתי מפותח וגדול.

 

כתושבת היישוב שעוסקת בבימוי תאטרון קהילתי כבר כעשור, אני רואה את היופי שבו, כמה הוא תורם למקום שבו הוא קיים, כמה צבע מוסיף לקהילה, כמה עניין, ותרבות, ועומק. וכמה נתרמים מהפעילות המשתתפים בקבוצות התיאטרון הקהילתי.

 

לשמחתי ניתנה לי הזכות לבים את התיאטרון קהילתי באזור. ומטרתי ברורה- כמה שיותר קבוצות! כך שהפעילות של התיאטרון קהילתי תגיע לכל אחד ואחד ביישוב.  תיאטרון הקהילתי מתאים לכל גיל, לכל מצב בחיים ולכל אוכלוסייה

 

אז מה היה לנו בינתיים?

 

בשנה שעברה פעלה קבוצת תיאטרון קהילתי אחת, למבוגרים, חברי הקבוצה, בין הגילאים 25-55, נפגשו אחת לשבוע במתנ"ס לאורך כל השנה. לאורכו של התהליך נחשפו המשתתפים אל עולם התיאטרון ורכשו כלים תיאטרוניים. יחד למדנו איך עומדים על במה, מה זה אימפרוביזציה, ואיך לעזאזל לומדים טקסט בעל פה?! ככול שהתקדמה השנה התהדקו היחסים בין חברי הקבוצה, ונרקמו חברויות חזקות.

הקבוצה התמקדה בסיפורו של היישוב, עוד הרבה לפני תקופת ההתיישבות ועד ימינו. עלו סיפורים אישיים של המשתתפים מחייהם באזור וסיפורים של דמויות שונות מההיסטוריה הקרובה והרחוקה של היישוב. וכל החומרים הללו נרקמו יחד להצגה מרתקת. הקבוצה העלתה את ההצגה- "עקבות". ההצגה עסקה באישה בשם דבורה שמגיעה לאזור על מנת לחפש אחר עקבות אחותה. היא   מסתובבת באזור ומגלה עקבות של ישוב שלם. דמויות היסטוריות מן העבר, החל מתקופת המקרא ועד שנותיה הראשונות של המועצה המקומית,נפגשו על הבמה שלנו אחת עם השנייה, וגם עם דבורה, ודרכן סופר סיפורו של היישוב. ההצגה עלתה פעם אחת, בביה"ס מימון, בשיתוף פעולה של המתנ"ס והמועצה. השחקנים היו נרגשים ושיחקו על הבמה בצורה יוצאת מן הכלל, וכמובן קיבלו הרבה מחמאות ומחיאות כפיים!

 

השנה פתחנו עוד שתי קבוצות נוספות, חוץ מקבוצת המבוגרים. קבוצת ילדים בכיתות ב'-ג' וקבוצת ילדים מכיתות ד'-ו'. הקבוצות החלו לעבוד ברץ רב. הילדים לומדים את הבסיס של עבדות השחקן, ומגלים כשרונות רבים ויצירתיות גדולה! כל מפגש הוא חגיגה אמיתית, המלווה במוזיקה, אביזרים ותלבושות. שלושת הקבוצות, שתי קבוצות הילדים, וקבוצת המבוגרים, יעלו הצגות בסוף השנה מתוך עולמם- כל הצגה תכתב במיוחד עבור כל קבוצה ותהיה ייחודית וחד פעמית!

 

 

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

תאטרלי - תאטרון, קהילה, ומה שביניהם.    טלי ליברמן, מנהלת 052-4235283    .    theteatrali@gmail.com    .    ת.ד 12609 אזור 5801126    .    פקס 03-5469461

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

תאטרלי, תאטרון קהילתי ומה שביניהם

טלי ליברמן, מנהלת 052-4235283

theteatrali@gmail.com

ת.ד 12609 אזור 5801126

פקס 03-5469461

052-4235283